Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanları Öğrencilerimizle buluştu
Güneysu Kur'an Hafızları Eğitim ve Kültür Derneği tarafından Öğrencilerimize yönelik "Bilgi ve Tecrübe Paylaşım Programı" kapsamında her ay düzenlenen konferanslar serisinin bu ay ki konuğu Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanları oldu.
Tarih : 19 Aralık 2019 Perşembe 15:21Görüntüleme : 1221

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanları Murat Peçe ve İbrahim İlhan hocalarımız öğrencilerimizle bir araya geldi.

18 Aralık 2019 Çarşamba günü yatsı namazı sonrası Günhafderin Kuran-ı Anlama Temel Öğretim kursunda gerçekleşen Bilgi ve Tecrübe Paylaşım Programında Kurs hocamız Ahmet Hamdi Yıldırım hocamız kurs programının işleyişi hakkında Kurul Uzmanlarına bilgi verdi. Daha sonra talebelerimize hitap eden Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Murat Peçe ayet ve hadisler ışığında örnekler vererek öğrenilen bilgilerin aktarılması gerektiği, ilmiyle amel edilmesi gerektiği ve günümüz gençliği noktasında Kur'an-ı Anlama Temel Öğretim Kursunda eğitim görmenin fazileti ve ayrıcalığı ile alakalı konulara değindi.

Peçe, öğrencilerden eğitimlerini tamamladıktan sonra büyük hedefler koyarak kendilerini geliştirmelerini isteyerek “Sizler buradan mezun olacaksınız. Okuyabildiğiniz en son noktaya kadar ilminizi geliştirecek, belki burada, belki başka yerlerde hoca olacaksınız. Hedefiniz, idealiniz büyük olacak. Hedefinizi ne kadar büyük tutarsanız o hedefe giden yollar sizin için kolaylaşır” dedi.

Allah rızası için ilim tahsil etmenin önemine işaret eden Murat Peçe, şöyle konuştu:

“Kiminiz Ulum-i İslamiyeyi öğretecek. Kiminiz öğretmen, kiminiz imam, kiminiz müftü, kiminiz ilahiyat fakültelerinde ya da başka fakültelerde akademisyen olacaksınız, ilmin hepsi mukaddes hepsi önemli. Yeter ki ilmi Allah rızası için tahsil edelim. Gönlüm ister ki bütün hafızlar, din hizmetinde devam etsin. Mihraplarda, minberlerde olsun. Ama içinizden hafız bir doktor, mühendis, avukat da çıkabilir. Yeter ki niyetimiz Allah rızası olsun, samimi olalım.” dedi.

Diğer Kurul üyesi İbrahim İlhan hocamız ise Öğrencilere, Kur’an-ı Kerim’in ve hafızlığın önemini anlattığı konuşmasında, hafızlık ve arapça eğitiminin dünyadaki en hayırlı işlerden biri olduğunu söyledi.

İlhan, Kur’an-ı Kerim’i öğrenmenin amacının onu anlamak ve yaşamak olduğunu kaydetti.

İlhan, dünyada bilginin, hikmetin, ilmin, irfanın hakim olduğu dönemlerde insanlığın en huzurlu zamanlarını yaşadığını belirterek, “Allah rızası için kullanıldığı sürece ilmin, irfanın, bilginin hikmetin olduğu yerde kötülük olmaz, zulüm olmaz. Bizim amacımız da ilmi Allah yolunda, insanlığın hizmetinde kullanmaktır” ifadelerini kullandı.

Kur’an-ı Kerim’in, Müslümanların ibadetlerini, güzel ahlakı öğrendiği hayat kitabı olduğunu ifade eden İbrahim İlhan, “Ne mutlu sizlere ki hayat kitabını öğreniyorsunuz. Zihninize, gönlünüze, kalbinize yerleştiriyorsunuz” dedi.

Program daha sonra yapılan çay ikramının ardından tamamlandı.

Facebook'tan Takip Edin
Duyuru
Ziyaretçi Defteri
Osman Kabil :
Hafızlar derneğini yapmış oldukları çalışmalar dol..
Habibe Eryaman :
Günhafder faaliyetlerini takdire şayan buluyorum. ..
Ömer Türk :
Sivil toplum örgütü olarak günhafderin başlatmış o..
Dilara Atmaca :
Günhafderin çalışmalarını ilgiyle takip ediyorum. ..
Fahri Baş :
Yüce Rabbim hizmetlerinizde başarılar ihsan eylesi..
Tüm Yazılar
Merkez Mah.Yusuf Hoca Cad. No 63 - E-Mail : iletisim@gunhafder.org
Tasarım : Rizedeyiz Bilgi İşlem