15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
15 Temmuz; ecdadının “Aşk ile sev hürriyeti” haykırışını tarihi boyunca sinesinde taşıyan yüce Türk Milletinin, “Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?” diyerek “siper edip gövdesini, hayasızca bir akını” daha bozguna uğrattığı tarihtir.
Tarih : 15 Temmuz 2020 Çarşamba 13:42Görüntüleme : 441

Güneysu Kur'an Hafızları Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Mustekim Kaba, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “15 Temmuz, ülkemizin maruz kaldığı büyük bir ihanet karşısında aziz milletimizin yazdığı onurlu bir destanın yıl dönümüdür” dedi.

15 Temmuz 2016 tarihinde, kirli dünyasını, yüce dinimiz İslam’ın ilke ve değerlerinin ardına gizleyen bir terör şebekesi vatanımıza, varlığımıza, birliğimize, kardeşliğimize, istiklal ve istikbalimize kastetmiştir.

15 Temmuz; ecdadının “Aşk ile sev hürriyeti” haykırışını tarihi boyunca sinesinde taşıyan yüce Türk Milletinin, “Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?” diyerek “siper edip gövdesini, hayasızca bir akını” daha bozguna uğrattığı tarihtir.

15 Temmuz; “bastığı yerleri toprak diyerek geçmeyen” memleket çocuklarının, şehit atalarını incitmeyerek, “vermeyiz bu cennet vatanı” seslenişiyle hainlere karşı bayrak gibi dimdik durduğu tarihtir.

15 Temmuz; bu mübarek vatanın evlatlarının, nazlı hilalin şafaklar gibi dalgalanması için, hür yaşamış bayrağının hürriyet hakkı için, hakka tapan milletinin istiklali için damarlarındaki asil kanın kudretini cihana “yeniden” gösterdiği tarihtir.

15 Temmuz; kadını, erkeği, genci, yaşlısıyla, yaşı tarihe denk yüce Türk milletinin hakk’ın va’dettiği günlerin doğması için yarını da yarından yakını da bir an olsun düşünmeden ileri atıldıkları tarihtir.

Bu vesileyle hain darbe girişimine karşı mücadele ederken ezelden beri hür yaşamış ve ilelebet hür yaşamaya yemin etmiş milleti uğruna, devlet-i ebed müddet inancıyla şehadet şerbetini içen şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet; gazilerimize sağlık ve afiyet diliyor, gösterdiği büyük cesaret ve direnişten dolayı aziz milletimize şükranlarımı sunuyor; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün bağımsızlığı karakter olarak benimsemiş milletimizin tarih sahnesinde yeniden yükselişinin miladı olmasını diliyorum.

Yüce Allah, milletimizi her türlü fitne, tefrika, kötülük ve ihanetten korusun, kıyamete kadar payidar eylesin.

Mustekim Kaba
Günhafder Başkanı

Facebook'tan Takip Edin
Duyuru
Ziyaretçi Defteri
Osman Kabil :
Hafızlar derneğini yapmış oldukları çalışmalar dol..
Habibe Eryaman :
Günhafder faaliyetlerini takdire şayan buluyorum. ..
Ömer Türk :
Sivil toplum örgütü olarak günhafderin başlatmış o..
Dilara Atmaca :
Günhafderin çalışmalarını ilgiyle takip ediyorum. ..
Fahri Baş :
Yüce Rabbim hizmetlerinizde başarılar ihsan eylesi..
Tüm Yazılar
Merkez Mah.Yusuf Hoca Cad. No 63 - E-Mail : iletisim@gunhafder.org
Tasarım : Rizedeyiz Bilgi İşlem