Güneysu Müftüsü Abdulkerim Çelik, Kuran-ı Anlama Temel Öğretim Kursu'nda öğrencilerimize nasihatte bulundu
Güneysu Kur'an Hafızları Eğitim ve Kültür Derneği tarafından Öğrencilerimize yönelik "Bilgi ve Tecrübe Paylaşım Programı" kapsamında her ay düzenlenen konferanslar serisinin bu ay ki konuğu Güneysu Müftüsü Abdulkerim Çelik hocamız oldu.
Tarih : 10 Ekim 2019 Perşembe 17:01Görüntüleme : 1047

9 Ekim 2019 Çarşamba günü yatsı namazı sonrası Günhafderin  Kuran-ı Anlama Temel Öğretim kursunda gerçekleşen Bilgi ve Tecrübe Paylaşım Programında Kurs hocamız Ahmet Hamdi Yıldırım hocamızdan bilgi aldı. Daha sonra Kuran-ı Anlama Temel Öğretim talebelerimize hitap eden Güneysu Müftüsü Abdulkerim Çelik ayet ve hadisler ışığında örnekler vererek öğrenilen bilgilerin aktarılması gerektiği, ilmiyle amel edilmesi gerektiği ve günümüz gençliği noktasında Kur'an-ı Anlama Temel Öğretim Kursunda eğitim görmenin fazileti ve ayrıcalığı ile alakalı konulara değindi.

Çelik, Her müslümâna belli ölçüde ilim öğrenmek farzdır. Bunun yanında bir de belli bir kesimin tahsil etmesi gereken ilimler vardır. Zira herkesin âlim olması beklenemez. İlmî konularda bütün toplum âlimlere muhtaçtır ve bu sebeple ulemâ kadrosunu yetiştirmek, ümmetin öncelikli vazifelerinden biridir. “… Eğer bilmiyorsanız zikir ehline (âlimlere/bilenlere) sorun.” (Enbiyâ Sûresi 7. Âyet-i kerîmeden) hitâbı da toplumun, âlimlere olan ihtiyacını ortaya koymaktadır. Ayrıca Kur'an-ı Anlama Temel Öğretim Kursu öğrencilerimize ilim öğrenmenin yanında da amel etme noktasında sıkıntıların olduğu ve bu boşluğu da sizlerin doldurması gerektiğini ifade etti.

Daha sonra yapılan çay ikramının ardından sohbetimiz tamamlandı.

Fotoğraflar için tıklayınız..

Facebook'tan Takip Edin
Duyuru
Ziyaretçi Defteri
Osman Kabil :
Hafızlar derneğini yapmış oldukları çalışmalar dol..
Habibe Eryaman :
Günhafder faaliyetlerini takdire şayan buluyorum. ..
Ömer Türk :
Sivil toplum örgütü olarak günhafderin başlatmış o..
Dilara Atmaca :
Günhafderin çalışmalarını ilgiyle takip ediyorum. ..
Fahri Baş :
Yüce Rabbim hizmetlerinizde başarılar ihsan eylesi..
Tüm Yazılar
Merkez Mah.Yusuf Hoca Cad. No 63 - E-Mail : iletisim@gunhafder.org
Tasarım : Rizedeyiz Bilgi İşlem