Uzaktan eğitimle 1 ayda 88 tanesi Rize'de olmak üzere 1275 öğrenci hafızlığını tamamladı
Yüz yüze eğitime ara verilen Kur'an kurslarında, hafızlık eğitimleri başta olmak üzere bütün programlar uzaktan eğitim metoduyla sürdürülüyor.
Tarih : 03 Mayıs 2020 Pazar 04:55Görüntüleme : 765

Tüm dünyada etkili olan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı Diyanet İşleri Başkanlığınca alınan tedbirler kapsamında yüz yüze eğitime ara verilen Kur'an kurslarında, hafızlık eğitimleri başta olmak üzere bütün programlar uzaktan eğitim metoduyla sürdürülüyor.

Özellikle uzun ve titiz bir planlamayı gerektiren hafızlık sürecinde öğrenciler, uzaktan eğitim yönteminde hergün düzenli olarak yaptıkları ezberlerini hocalarına görüntülü aramayla dinletiyor.

Türkiye'de farklı yöntemlerle de uygulanan hafızlık eğitiminde öğrenci, Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur'an kurslarında en çok tercih edilen yöntem olan hergün bir cüzün bir sayfasını ezberlemek kaydıyla Kur'an-ı Kerim'in tamamını hıfzediyor.

Koronavirüs salgınının Türkiye'de görüldüğü güne kadar öğretici-öğrenci şeklinde, yüz yüze ve yatılı kurslarda sürdürülen hafızlık eğitimleri, salgına karşı alınan tedbirler kapsamında teknolojik imkânlar kullanılarak uzaktan eğitim sistemine dönüştürüldü.

Bu kapsamda, binlerce öğrenci ve öğreticinin hergün uzaktan eğitim metoduyla sürdürdüğü çalışmalar sonucunda, ülke genelindeki Kur'an kurslarında çok sayıda hafız eğitimini tamamlayarak mezun oldu.

- Bin 275 öğrenci uzaktan eğitimle hafızlığını tamamladı

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre; Covid-19 salgını sebebiyle kurslarda yüz yüze eğitime ara verilen dönemde, uzaktan eğitim metoduyla 1-30 Nisan 2020 tarihleri arasında, 65 ilde 378'i kız, 625'i erkek olmak üzere toplam bin 3 öğrenci hafızlığa başladı.

Yine 88 Hafız Rize'de olmak üzere 79 ilde 485 kız, 790 erkek olmak üzere toplam bin 275 öğrenci ise uzaktan eğitim yöntemiyle hafız oldu.

Facebook'tan Takip Edin
Twitterda Takip Et
Ziyaretçi Defteri
Osman Kabil :
Hafızlar derneğini yapmış oldukları çalışmalar dol..
Habibe Eryaman :
Günhafder faaliyetlerini takdire şayan buluyorum. ..
Ömer Türk :
Sivil toplum örgütü olarak günhafderin başlatmış o..
Dilara Atmaca :
Günhafderin çalışmalarını ilgiyle takip ediyorum. ..
Fahri Baş :
Yüce Rabbim hizmetlerinizde başarılar ihsan eylesi..
Tüm Yazılar
Merkez Mah.Yusuf Hoca Cad. No 63 - E-Mail : iletisim@gunhafder.org
Tasarım : Rizedeyiz Bilgi İşlem