06.03.2021
GÜNHAFDER'den İl Müftüsü Naci Çakmakçı'ya Ziyaret

GÜNHAFDER'den İl Müftüsü Naci Çakmakçı'ya Ziyaret


  • 20 Temmuz 2020 Pazartesi 19:02
  • 1066

Güneysu Kur'an Hafızları Eğitim ve Kültür Derneği (GÜNHAFDER) Yönetim Kurulu Başkanı Mustekim Kaba ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Müftümüz Naci Çakmakçı'yı makamında ziyaret etti.

Günhafder Başkanı Mustekim Kaba, Denetim Kurulu Başkanı Bayram Ali Aslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri İl Müftüleri Atama Kararları Resmi Gazete'nin 8 Nisan 2020 tarihinde, 31093 Sayısı ve 2020/115 Karar ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararname sonucu Rize il müftü yardımcısı görevinde iken Rize İl Müftüsü olarak atanan Naci Çakmakçı ’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Ziyarette, Günhafderin başlattığı  Arapça Eğitim projesi ve derneğin diğer faaliyetleri hakkında bilgiler veren GÜNHAFDER Başkanı Mustekim Kaba: “bu seçkin, manevi görevde Cenab-ı Hakk sizlere muvaffakiyetler nasip eylesin." dedi.

İl Müftümüz Naci Çakmakçı, "Kur’an ve Sünnet eksenli bir nesil yetiştirmek istiyorsak hep beraber bu teşkilatın birer neferi olarak bu davaya sahip çıkmalıyız", sözleriyle dernek yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında ellerinden geldiğince destek olmaya çalışacaklarını ifade etti.

Müftü Çakmakçı, Günhafder Başkanı ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, başarılar diledi.

Daha sonra Günhafder Yönetimi tarafından Müftü Çakmakçı'ya hediye takdim edilerek ziyaret son buldu.