21.06.2024
Günhafder 7.Geleneksel Handüzü Yayla Buluşması Yapıldı

Günhafder 7.Geleneksel Handüzü Yayla Buluşması Yapıldı


  • 29 Ağustos 2022 Pazartesi 13:26
  • 1857

Güneysu Kur'an Hafızları Eğitim ve Kültür Derneğinin düzenlediği Geleneksel Buluşma Günlerinin 7.’si 28 Ağustos 2022 Pazar günü Handüzü Yaylasında gerçekleşti.

7. Geleneksel Handüzü Buluşma gününe; Günhafder Yönetim Kurulu üyeleri ile Güneysu’da hıfzını ikmal eden hafızlar, günhafder medrese talebeleri ve din görevlileri katıldı.

Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında iki yıl üzerine yeniden bir araya gelinen buluşmada Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Mustekim Kaba “GÜNHAFDER olarak bu organizasyonun her geçen yıl daha da büyüdüğü, mezunlarımız, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz arasındaki birlik ve beraberliği pekiştirdiğini görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. " dedi.

Programın Handüzü Yaylasında yapıldığını söyleyen Kaba;  “Amacımız mezun ve mensuplarımızı her yıl bir araya getirerek, hayat tecrübelerimizi birbirimizle paylaşmak,ilçemizdeki kur’an kurslarını yakından takip etmek, ihtiyaçlarını birlikten güç doğar düşüncesiyle gidermek, ilçemizde hıfzını ikmal eden öğretmen ve öğrenci kardeşlerimize ve Günhafder Medrese talebelerimize moral motivasyon sağlamaktır” dedi.

Program daha sonra,yemek ve çay ikramının ardından hafızlarımızın okuduğu hatm-i şerif tilaveti ve dua ile devam etti.

Programın son bölümünde ise toplu olarak fotoğraf çekimi yapıldı.