21.06.2024
Günhafder Yönetim Kurulu Rize-Gündoğdu'da toplandı

Günhafder Yönetim Kurulu Rize-Gündoğdu'da toplandı


  • 30 Eylül 2022 Cuma 23:11
  • 925

Din hizmetlerinde Güneysu’da koordineyi güçlendirmek, yürütülen iş ve işlemlerde birlikteliği sağlamak, hizmette verimliliği artırmak ve yapılan hizmetleri takip etmek amacıyla yapılan toplantı Dernek Denetim Kurulu Üyesi Muzaffer Pala'nın Kur’an tilavetiyle başladı.

Toplantıda bir konuşma yapan GÜNHAFDER Genel Başkanı Bayram Ali Aslan, “Bugün toplantımızda nitelikli Hâfızların daha iyi yetişmesine yönelik GÜNHAFDER’in hazırladığı ve uygulamaya koyduğu projelerini değerli idarecilerimizle ve kurul üyelerimizle paylaştık ve tanıtımını birlikte yapmaya çalıştık. Ayrıca onların bu projeler hakkındaki değerli görüşlerini aldık. Projelerden birkaçı; Dernek Yeni Binamızın Yeni yerine taşınması ve iç dizaynı, Güneysu İlçesindeki Tüm Hafızların Güncel Tespiti ve Çalışmalarımıza Dahil Edilmesi, Kur’an Kursu ve Okul Öğrencilerine Yönelik Motivasyon Seminerleri (Hafızlık Yolu), Arapça Eğitim Sınıfları Açılması, Her Evden Bir Hafız Kampanyası, Kamp Projesi, Öncü Nesiller projesi, Gençlik Teşkilatlanma Projesi, Kültür ve sanat Projesi, Eğitim kapsamında çalışma projesi, vs. Bunun dışında her yönetim kurulu üyemizin kendi civar Kur’an kursları ile ilgili şikâyeti, sorunu ve önerisi varsa tespit edip GÜNHAFDER genel merkezine rapor etmek üzere veri elde etmeye çalıştık. Amacımız bu projeler sayesinde, yetenekli çocuklarımızı daha ileriye çıkartarak ulusal hatta uluslararasında layık oldukları önemli alanlara taşımak, onların yeteneklerine dikkat çekmek, burs ve maddi destek sağlamak, sonuçta vatan ve millet için başarılı ve üretken evlatlar yetiştirmektir” dedi.

Bizim geleneğimize göre istişare çalışmalara zenginlik katar diyen Aslan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizim de bu toplantılarımızda istişarelerimizde hem GÜNHAFDER’i hem de GÜNHAFDER’le ilişkili kurumlarımızı, bütün paydaşlarımızı geliştirmiş oluruz hem de toplamda Kur'an Kurslarımızı geliştirmeye bir katkımız olur. Bu katkı da ilçemizin gelişmesine, İslam dünyasının ve insanlığın gelişmesine katkı olacaktır.” dedi.